KBFI meedias

 

29. mai 2022

Tuuli Käämbre raadiosaates Labor: mis tehtud, mis teoksil.

Saade on järelkuulatav siin.

 


 

KBFI videod

06. märts 2022

Maskid ja muud koroonatõrjemeetmed on toonud omajagu keskkonnakahju, räägib ökotoksikoloog ja KBFI keskkonnatoksikoloogia laborijuhataja Anne Kahru.

Saade on järelkuulatav siin.

 


 

13. mai 2018

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi teadur Margit Heinlaan rääkis Vikerraadio teadussaates Labor keskkonnasaastest, sealhulgas plastsaastest.

Saade on järelkuulatav siin.


22. aprill 2018

KBFI teadur Andre Koit raadio Kuku teadussaates Kukkuv õun.

Saade on järelkuulatav siin.

 


12. aprill 2018

KBFI teadur Olesja Bondarenko tutvustas ETV+ hommikuprogrammis Кофе+ Teadusmarss 2018 plaane.

Saade on järelvaadatav siin, lõik Olesja Bondarenkoga algusega 55:30.

 


11. aprill 2018

KBFI vanemteadur Andi Hektor rääkis Eesti Päevalehele teaduse rahastamise kitsaskohtadest ja tutvustas aktsiooni Teadusmarss 2018 tagamaid.

Artikkel “Füüsik Andi Hektor: meid viib edasi teadusmahukas ühiskond, võõrtöölised või Eestis nafta leidmine. Valik on meie” on leitav siin.


29. märts 2018

ERR teadusportaal Novaator tutvustas KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi uudsete antimikroobsete pindade tõhususe uuringuid, mida viivad läbi vanemteadur Angela Ivask ja tema juhendamisel olevad doktorandid Meeri Visnapuu ja Merilin Rosenberg.

Artikkel “Eesti teadlased on leiutanud pinnakatted, mis tapavad baktereid ülikiiresti” on leitav siin.

Uudist kajastati ka ETV uudistesaates Aktuaalne Kaamera, saatelõik on leitav siit.


29. märts 2018

ERR teadusportaal Novaator tegi lühikokkuvõtte KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumis teadur Mariliis Sihtmäe ja nooremteadur Katre Jugansoni teostatud analüüsist esmatähtsuseta välisõhu saasteainete piirnormide vajaduse kohta Eestis.

Artikkel “Eesti õhus mõõdetakse saasteaineid Nõukogude aja teadmiste järgi” on leitav siin.


22. märts 2018

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi teadur Margit Heinlaan andis TV3 uudistesaatele Seitsmesed kommentaari mikroplasti uurimise kohta Eestis

Saadelõik on järelvaadatav siin.

 


21. märts 2018

KBFI teadusdirektor ja vanemteadur Mario Kadastik ning vanemteadurid Andi Hektor ja Els Heinsalu osalesid ETV saate Suud puhtaks teaduse rahastamise alases diskussioonis. Saate on järelvaatav siin.

Vastaval teemal avaldas ERR Novaator artikli “”Suud puhtaks”: kas fokuseerida teadusraha või lasta Galileidel avastada?”, mida saab lugeda siin.


 19. märts 2018

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi teadur Margit Heinlaan rääkis ETV saates Terevisioon mikroplasti osakestest pudelivees.

Saade on järelvaadatav siin, lõik Margit Heinlaanega algusega 17:11.

 

Margit Heinlaan andis samal teemal kommentaari ka ERR teadusportaalile Novaator, kus ilmus uudislugu “Mikroplasti leidub pea igas pudelivees, paanikaks pole põhjust“.


16. märts 2018

KBFI doktorant Laura Truu  ja vanemteadur Els Heinsalu rääkisid ETV Terevisioonis doktorandi tööst ja elust teaduses.

Artikkel ja saade on nähtavad siit.


16. märts 2018

Eesti Päevaleht kajastas KBFI Bioenergeetika laboratooriumis tehtud doktoritööd, milles Andre Koit uuris vähirakkude energiametabolismi. Tulemusi kommenteeris ka bioenergeetika laboratooriumi juhataja ja juhtivteadur Tuuli Käämbre.

Artikkel “Eesti teadlase doktoritöö võib agressiivsele vähile päitsed pähe panna” on kättesaadav siin.


12. jaanuar 2018

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi vanemteadur Angela Ivask rääkis ETV saates Terevisioon mikroplastikust kosmeetikatoodetes.

Saade on järelvaadatav siin, lõik Angela Ivaskiga algusega 59:16.

 

 


28. november 2017

KBFI Bioenergeetika laboratooriumi doktorandid Ljudmila Õunpuu ja Andre Koit tutvustasid ETV uudistesaates Aktuaalne Kaamera oma uurimistööd kasvaja tüvirakkude energiatarbe kohta, millest loodetakse abi uute vähivastaste ravimite väljatöötamisel.

Saade on järelvaadatav siin.

Teema võttis kokku ka ERR teadusportaal Novaator artiklis “Eesti teadlased: kasvaja iseloomu ja ravivõimaluse reedab energiatarbimine”, mis on leitav siit.


27. oktoober 2017

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi ja Tartu Ülikool doktorant Elise Joonas esines Eesti Teaduste Akadeemia korraldatud kolme minuti pikkuste loengu konkursil ettekandega nanomaterjalide mõjust keskkonnaorganismidele. Ülekande tegi ERR teadusportaal Novaator, ettekanne oli ETV2 eetris 12. detsembril 2017 ja on järelvaadatav siit.

Konkursi telgitagusteid kajastavat saadet Kolme minuti väljakutse näidati ETV2-s 29. detsembril 2017 ja see on järelvaadatav siin.


16. oktoober 2017

KBFI Kõrgete energiate ja arvutusfüüsika labortooriumi juhataja ja juhtivteadur Martti Raidal ning vanemteadur Andi Hektor kommenteerisid ERR teadusportaalis Novaator kahe neutrontähe ühinemist.

Artiklit “Ajalooline tabamus: astronoomid nägid esimest korda ühinemas neutrontähti” saab lugeda siin.


13. oktoober 2017

ERR teadusportaal Novaator kajastas valdkonna tippajakirja “Physical Review Letters” septembrinumbris ilmunud KBFI Keemilise füüsika laboratooriumi vanemteadur ja Rutgers’i ülikooli professor Girsh Blumberg  ja kolleegide artiklit uut tüüpi, kiraalse sümmeetriaga spinnlainete kohta.

Artiklit “Eesti füüsiku spinnid sattusid suure tähelepanu alla” saab lugeda siin.


12. oktoober 2017

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi teadur Olesja Bondarenko ja Keemilise füüsika laboratooriumi teadur Liis Seinberg tutvustasid ETV saates Uudishimu tippkeskus nanoosakeste mõju inimorganismile ja võimalusi nanoosakeste rakendamiseks keha sisemusest pildi tegemisel.

Saade on järelvaadatav siin.

Nanoosakeste mõju teema võttis kokku ka ERR teadusportaal Novaator artiklis “Sissehingamisel võivad nanoosakestest saada tapjaosakesed”, mis on leitav siit.


10. oktoober 2017

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi teadur Villem Aruoja rääkis Kanal 2 saates Radar Kambo teraapias kasutatava konnamürgi mõjust.

Saade on järelvaadatav siin.

 


09. oktoober 2017

KBFI Kõrgete energiate ja arvutusfüüsika labortooriumi vanemteadur Andi Hektor kommenteeris ERR teadusportaalile Novaator, miks kirjastuskorporatsioonid on teadusartiklite tasuta jagamise vastu.

Artiklit “Kirjastused käsivad teadlaste veebivõrgustikust eemaldada teadusartikleid” saab lugeda siin.


03. oktoober 2017

KBFI Kõrgete energiate ja arvutusfüüsika labortooriumi juhataja ja juhtivteadur Martti Raidal kommenteeris ETV uudistesaates Aktuaalne Kaamera 2017. aasta Nobeli füüsikapreemia pälvinud avastuse seotust oma grupi uurimistööga.

Saade on järelvaadatav siin.

 


28. september 2017

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi juhataja ja juhtivteadur Anne Kahru andis kommentaari ETV+ saatele Insait munadest leitud pestitsiidi fiproniili kohta.

Saade on järelvaadatav siin.

 


11. september 2017

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi teadur Margit Heinlaan käsitles ERR teadusportaalis Novaator mikroplasti probleemi joogivees. Artikkel “Joogivees leiduv mikroplast on tõsine probleem, Eesti kohta napib andmeid” on leitav siin.


September 2017

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi vanemteadur Angela Ivask andis kommentaari ajakirja Mari artikli jaoks, mis käsitleb inimeste igapäevast kokkupuudet inimtekkeliste mürkidega.

Artikli sissejuhatus on leitav siitpdf


12. august 2017

KBFI korraldas eesotsas Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi teaduri Olesja Bondarenko‘ga Arvamusfestivali teadusalal doktoriõppe teemalise arutelu „The pain and the glory of the PhD. Do I and society need it?“. Arutelus osales KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi juhataja ja juhtivteadur Anne Kahru.

 

Arutelu juhatas sisse 5. augustil ERR teadusportaalis Novaator ilmunud Olesja Bondarenko ja Anne Kahru ühisartikkel “Teadlased: milleks doktorikraad, kui teadlasi rakendada ei osata?”, mis on leitav siin.

Arutelu on järelvaadatav samuti ERR teadusportaalis Novaator siin.

1. septembril 2017 ilmunud Olesja Bondarenko kokkuvõtte arutelust leiab ERR teadusportaalis Novaator siit.

Ning KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi ja TTÜ doktorandi Anna-Liisa Kubo kokkuvõtet arutelust TTÜ ajakirja Mente et Manu oktoober 2017 numbris saab lugeda siit.


23. mai 2017

ERR teadusportaalis Novaator kajastas KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumis valminud Tiina Titma doktoritööd biomolekulidega kaetud metalliliste nanoosakeste mõju kohta epiteelbarjääri mudelitele.

Artiklit “Doktoritöö heidab valgust nanoosakeste mõjule inimese organismis” saab lugeda siin.


16. mai 2017

KBFI Kõrgete energiate ja arvutusfüüsika labortooriumi vanemteadur Andi Hektor avaldas koos ettevõtjast füüsiku Mait Münteliga ERR teadusportaalis Novaator arvamusloo teaduspõhise majanduse võimalikkusest Eesti oludes.

Artiklit “Andi Hektor ja Mait Müntel: mure sinu pärast, teadusmahukas Eesti!” saab lugeda siin.


19. aprill 2017

ERR teadusportaal Novaator kajastas valdkonna tippajakirja “Physical Review Letters” aprillinumbris ilmunud KBFI Kõrgete energiate ja arvutusfüüsika labortooriumi ja TÜ teadlaste ühisartiklit universumi inflatsiooni mudelitest. Artikkel on leitav siin.


01. aprill 2017

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi teadur Olesja Bondarenko rääkis TEDLasnamäe konverentsil nanomaterjalide uurimisest helendavate sensorbakteritega.

Ettekanne on järelvaadatav siin.

 


08. märts 2017

KBFI Keemilise füüsika laboratooriumi juhtivteadurid Urmas Nagel ja Toomas Rõõm tutvustasid ERR teadusportaalis Novaator oma uurimistööd, kus uuritakse fullereeni molekuli lukustatud ainete omadusi. Artikkel on leitav siin.

Teema leidis kajastust ka 10. märtsil 2017 portaali Postimees Tehnika rubriigis.


15. veebruar 2017

KBFI Kõrgete energiate ja arvutusfüüsika labortooriumi juhataja ja juhtivteadur Martti Raidal ja vanemteadur Mario Kadastik rääkisid ETV teadusuudistes Novaator universumi stabiilsusest, selle lõplikusest ning võimalustest, mida annab koostöö CERN-iga.

Saade on järelevaadatav siin.

ERR teadusportaal Novaator võttis teema kokku artiklites “Numbrimäng: Higgsi boson võib kuulutada maailmalõppu” ja “Füüsika uurimise praktilised tulemused: puutetundlik ekraan ja WWW“.


09. veebruar 2017

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi juhataja ja juhtivteadur Anne Kahru jagas ajalehele Postimees esmaseid muljeid Valgetähe IV klassi teenetemärgi saamise puhul.

Artikkel “Tippteadlane: arvasin algul, et õnnitleja on kuupäeva segi ajanud” on kättesaadav siin.

Pikem ülevaade Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi tegemistest nanoökotoksikoloogia vallas leidis kajastust portaali Postimees Atlas rubriigis artiklis “Külaskäik laborisse: mis on uus teadusharu, mille eest Anne Kahru teenis presidendi teenetemärgi?”, mida saab lugeda siin.


08. detsember 2016

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi juhataja ja juhtivteadur Anne Kahru esines teadusfoorumil teadusEST 2016 ettekandega tippteadlase karjäärimudelist, teadusmaastiku kitsaskohtadelest ning uuest rahastussüsteemist läbi teadlase perspektiivi.

Ettekanne on järelvaadatav siin.

 


14. november 2016

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi juhataja ja juhtivteadur Anne Kahru andis intervjuu ERR teadusportaalile Novaator kus ta räägib oma teekonnast teadusmaailma tippu, igapäevatööst, koostööst teiste teadusasutustega ning ka soolistest arhetüüpidest. Artikkel on leitav siin.


KBFI Keemilise füüsika laboratooriumi juhtivteadur Raivo Stern tutvustas kultuurilehes Sirp 2016. aastal füüsika Nobeli preemia pälvinud avastust.

Artikkel “2016. aasta füüsika Nobel: Kosterlitzi-Thoulessi faasiüleminek, Haldane’i pilu, topoloogilised isolaatorid ja ülijuhid – auhinnast ja selle võitjatest” on kättesaadav siin.

 

 


03. november 2016

KBFI Keemilise füüsika laboratooriumi teadur Janek Reinik rääkis Vikerraadio saatelõigus Nutikas põlevkivituha kasutusvõimalustest.

Saade on järelkuulatav siin.

Teema võttis kokku ERR teadusportaal NovaatorPõisadru aitab põlevkivituha graanuliteks vormida artiklis “”.

 


07. oktoober 2016

ERR teadusportaal Novaator kajastas KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi COST võrgustiku koostööprojekti AMICI, milles töötatakse välja uudseid antimikroobseid (nano)pinnakatteid. Artikkel on leitav siin.


23. september 2016

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi ja TTÜ doktorant Katre Juganson esines Eesti Teaduste Akadeemia korraldatud kolme minuti pikkuste loengu konkursil ettekandega nanomaterjalide mõjust keskkonnaorganismidele. Ülekande tegi ERR teadusportaal Novaator, ettekanne oli ETV eetris 23. novembril 2016 ja on järelvaadatav siit.

Konkursi telgitagusteid kajastav saade Kolme minuti väljakutse oli ETV eetris 22. detsembril 2016 ja on järelvaadatav siin.


16. september 2016

KBFI Keemilise füüsika laboratooriumi juhtivteadurid Raivo Stern ja Urmas Nagel andsid kultuurilehele Sirp intervjuu eesti teadusmaastiku reformimisest.

Artikkel “Reform reformi pärast: Intervjuu KBFI endise direktori Raivo Sterni ja kevadel ametisse valitud direktori Urmas Nageliga” on kättesaadav siin.

 


06. juuli 2016

KBFI Keemilise füüsika laboratooriumi teadurid Liis Seinberg ja Jasper Adamson tutvustasid ERR teadusportaalis Novaator oma uurimistööd, mis keskendub raua nanoosakestel põhineva kontrastaine väljatöötamisele. Artikkel on leitav siin.


08. juuni 2016

KBFI Bioenergeetika laboratooriumi juhataja ja vanemteadur Tuuli Käämbre tutvustas ERR teadusportaalis Novaator oma labori uurimistöid, mis keskenduvad kasvajarakkude energiatarbimise uurimisele ja uute diagnostiliste meetodite väljatöötamisele vähiravi tõhustamiseks.

Artikkel on leitav siin.


15. mai 2016

KBFI teadusala asedirektor Mario Kadastik rääkis Raadio Kuku teadussaates Kukkuv õun instituudi tegemistest.

Saade on järelkuulatav siin.


01. mai 2016

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi juhataja ja juhtivteadur Anne Kahru rääkis Vikerraadio teadussaates Labor sihtotstarbelistest mürkidest (antimikroobsed ained, putukamürgid) ja sellest, kuidas need võivad osutuda kahjulikeks.

Saade on järelkuulatav siin.


03. aprill 2016

KBFI Keemilise füüsika laboratooriumi juhtivteadurid Urmas Nagel ja Toomas Rõõm rääkisid Raadio Kuku teadussaates Kukkuv õun terahertsspektroskoopiast ja fullereenide uurimisest.

Saade on järelkuulatav siin.


21. veebruar 2016

KBFI Kõrgete energiate ja arvutusfüüsika labortooriumi juhataja ja juhtivteadur Martti Raidal rääkis Raadio Kuku teadussaates Kukkuv õun tumeda universumi tippkeskusest, gravitatsioonilainetest ja oma teadustööst.

Saade on järelkuulatav siin.


03. jaanuar 2016

KBFI direktor Raivo Stern rääkis Raadio Kuku teadussaates Kukkuv õun Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudist.

Saade on järelkuulatav siin.


28. detsember 2015

KBFI direktor ja Keemilise füüsika laboratooriumi juhtivteadur Raivo Stern tutvustas ajalehes Postimees KBFI uurimisteemasid.

Artikkel “KBFI ehk Eesti «kõige-kõigem» instituut” on kättesaadav siin.


18. detsember 2015

KBFI direktor ja Keemilise füüsika laboratooriumi juhtivteadur Raivo Stern avaldas kultuurilehes Sirp artikli “Teadussüsteemi kriis, teaduse kokkutõmbamine või jätkusuutlikkus?”.

Artikkel on kättesaadav siin.

 

 


12. oktoober 2015

KBFI Kõrgete energiate ja arvutusfüüsika labortooriumi vanemteadur Andi Hektor rääkis Vikerraadio teadussaates Labor 2015. aasta Nobeli füüsikaauhinna pälvinud avastusest neutriinode ühest tüübist teiseks muutumise kohta.

Saade on järelkuulatav siin.

 


06. september 2015

KBFI Keemilise füüsika laboratooriumi juhtivteadur Aleksander Rebane rääkis Raadio Kuku teadussaates Kukkuv õun kahe footoni spektroskoopiast, mis võimaldab uurida üksikuid molekule.

Saade on järelkuulatav siin.


26. aprill 2015

KBFI Kõrgete energiate ja arvutusfüüsika labortooriumi vanemteadur Andi Hektor rääkis Raadio Kuku teadussaates Kukkuv õun kaasaegsest füüsikast.

Saade on järelkuulatav siin.


Aprill 2015

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi juhataja ja juhtivteadur Anne Kahru tutvustas ajakirjas Inseneeria (04/2015) nanohõbedaga seotud võimalusi ja ohte.

Artikkel “Nanohõbe – kahe teraga mõõk” on kättesaadav siin.


04. jaanuar 2015

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi juhataja ja juhtivteadur Anne Kahru rääkis Raadio Kuku teadussaates Kukkuv õun sünteetiliste nanoosakeste mõjust inimestele ja keskkonnale.

Saade on järelkuulatav siin.


09. mai 2014

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi juhataja ja juhtivteadur Anne Kahru  rääkis TEDTallinn konverentsil nanomaterjalide keskkonnamõjude uurimisest.

Ettekanne on järelvaadatav siin.

 

 


September 2013

KBFI Keskkonnatoksikoloogia  laboratooriumi doktorant Liina Kanarbik, teadurid Mariliis Sihtmäe ja Kai Künnis-Beres ning vanemteadur Irina Blinova lahkasid ajakirjas Keskkonnatehnika (4/2013) põlevkivikütteõlide võimalikke (öko)toksilisi omadusi, biolagunevust ja pinnases liikuvust.

Artiklit “Eesti põlevkivikütteõlide võimalik keskkonnamõju” saab lugeda siin.


September 2013

KBFI Bioorgaanilise keemia laboratooriumi juhataja ja juhtivteadur Jüri Siigur ja vanemteadur Ene Siigur avaldasid ajakirjas Horisont (5/2013) artikli “Madu ja maomürk – tapja ja ravija”.

Artiklit saab lugeda siin.


Mai 2013

KBFI Keskkonnatoksikoloogia  laboratooriumi teadurid Kai Künnis-Beres, Mariliis Sihtmäe ja Margit Heinlaan,vanemteadur Irina Blinova ning doktorant Liina Kanarbik tutvustasid ajakirjas Keskkonnatehnika (3/2013) oma uuringut, mis käsitleb glüfosaadipõhiste herbitsiidide reostusega kaasnevat võimalikku mõju veeorganismidele, mulla mikroobikooslustele ning taimedele.

Artiklit “Glüfosaadipõhiste herbitsiidide üledoseerimise või juhureostuse võimalik keskkonnamõju” saab lugeda siin.


Jaanuar 2013

KBFI Bioenergeetika laboratooriumi juhataja ja vanemteadur Tuuli Käämbre ja doktorant Minna Varikmaa tutvustasid ajakirjas Horisont (1/2013) tänapäevaseid elusorganismides toimuvate energia tarbimise ja muundamisega seotud protsesside uuringuid

Artikkel “Energia, elu ja tervis: süsteemibioloogiast, bioenergeetikast ja biomeditsiinist” on kättesaadav siin.


29. november 2012

KBFI Keskkonnatoksikoloogia laboratooriumi vanemteadur Kaja Kasemets rääkis Viljandis Keskkonnaameti korraldatud Keskkonnahariduse konverentsil nanoosakestest, nanotehnoloogiatest ja nano(öko)toksikoloogiast

Ettekanne on järelvaadatav siin.

 


3. august 2012

KBFI direktor ja Keemilise füüsika laboratooriumi vanemteadur Raivo Stern arutles kultuurilehes Sirp eesti teaduse kvaliteedi hindamissüsteemi.

Artikkel “Teaduse kvaliteedi hindamisest” on kättesaadav siin.

 

 


Juuli 2012

KBFI Keemilise füüsika laboratooriumi vanemteadurid Urmas Nagel ja Toomas Rõõm rääkisid ajakirjas Horisont (4/2012) fullereenide teaduse algusest.

Artiklit “Kerajate süsinikumolekulide avastamise lugu” saab lugeda siin.


Märts 2012

KBFI Molekulaargeneetika  laboratooriumi teadurid Margit HeinlaanMariliis Sihtmäe ja doktorant Liina Kanarbik avaldasid ajakirjas Keskkonnatehnika (2/2012) artikli kemikaaliveoga seotud riskidest ning nende ohjamisest Eestis.

Artiklit “Kemikaaliveoga kaasnevate riskide ohjamine” saab lugeda siin.


14. oktoober 2011

KBFI direktor ja Keemilise füüsika laboratooriumi vanemteadur Raivo Stern tutvustas kultuurilehes Sirp 2011. aastal Nobeli keemiaauhinna pälvinud kvaasiperioodiliste kristallide avastust.

Artikkel “Alusetu hirmu ületamine” on kättesaadav siin.

 


Mai 2011

KBFI Molekulaargeneetika  laboratooriumi juhataja ja juhtivteadur Anne Kahru tutvustas ajakirjale Horisont (3/2011) antud intervjuus oma sünteetiliste nanoosakeste ökotoksikoloogiale keskenduvat uurimistööd, mille eest ta pälvis riigi teaduspreemia.

Artiklit “Mürkidest, teadusest ja inimestest” saab lugeda siin.


KBFI Molekulaargeneetika laboratooriumi vanemteadur Angela Ivask  rääkis ETV saates Püramiidi tipus oma nanomaterjalide alasest uurimistööst teemat kommenteeris ka Molekulaargeneetika  laboratooriumi juhataja ja juhtivteadur Anne Kahru.

Saade on järelvaadatav siin.

 

 


11. märts 2011

Portaali Postimees rubriik Tarbija tutvustas vastse KBFI Molekulaargeneetika laboratooriumi teaduri Margit Heinlaan nanoökotoksikoloogia-alast doktoritööd.

Artikkel “Eesti teadlane kutsub üles ettevaatusele nanotoodete tarbimisel” on kättesaadav siin.

 


Mai 2010

KBFI Molekulaargeneetika  laboratooriumi juhataja ja juhtivteadur Anne Kahru ja akadeemik Endel Lippmaa tutvustasid ajakirjas Horisont (3/2010) nanoosakesi ja nende mõju uurimist.

Artiklit “Nanode ilu ja valu” saab lugeda siin.


KBFI Molekulaargeneetika  laboratooriumi juhataja ja juhtivteadur Anne Kahru rääkis ajakirjale Tarkade Klubi (12/2009) oma sünteetiliste nanoosakeste ökotoksikoloogiale keskenduvat uurimistööst.

Artiklit “Parem karta kui kahetseda” saab lugeda siin.


12. november 2009

Eesti Päevaleht kajastas KBFI Molekulaargeneetika laboratooriumi uudset uurimisteemat, mis keskendub metalliliste nanoosakeste mürgisusele ja leidis suurt rahvusvahelist vastukaja tsiteeringute näol.

Artikkel “Metallilised nanoosakesed ei ole elusolenditele ohutud” on kättesaadav siin.


20. september 2007

KBFI direktor ja Keemilise füüsika laboratooriumi vanemteadur Raivo Stern tutvustas ajalehes Eesti Päevaleht KBFId ja selle uurimisteemasid.

Artikkel “Keemilise ja bioloogilise füüsika instituut” on kättesaadav siin.


September 2009

KBFI Molekulaargeneetika  laboratooriumi juhataja ja juhtivteadur Anne Kahru avaldas ajakirjas Keskkonnatehnika (5/2009) artikli uudsetest nanomaterjalidest ja oma ökotoksikoloogia grupi uurimistulemustest antud valdkonnas.

Artiklit “Uued materjalid – kas ka uued ohud? Nanoosakesed.” saab lugeda siin.


September 2008

KBFI Keemilise füüsika  laboratooriumi juhtivteadur Uuve Kirso avaldas ajakirjas Keskkonnatehnika (5/2008) artikli põlevkivituha kasutusvõimalustest.

Artiklit “Põlevkivituhk kui kasulik kõrvalsaadus” saab lugeda siin.